Şanzıman Beyni Arızaları ve Çözümleri

Şanzıman Beyni Arızaları ve ÇözümleriOpel Easytronic Yarı Otomatik Şanzıman Beyni Tamiri
Easytronic şanzıman nedir? Easytronic,tek kavramalı bir vites kutusudur.Özünde manuel olan bu şanzıman, Otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olarakta geçer. Sistemde tüm manuel şanzımanda olan parçalar bulunur. (Debriyaj gibi.) Sadece debriyaj, bir beyin tarafından yönetilir.Yani manuel şanzımanda olduğu gibi baskı balata easytronic'te vardır ve vites geçişleri bir beyin tarafından kontrol edilir. Baskı balata olduğu için zamanı geldiğinde baskı balata değiştirme masrafınızda bulunur. Sür..
Devami
Ford ASM Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
ASM Şanzıman Nedir? FORD markasının geliştirdiği yarı otomatik şanzıman türüdür. Bu tip şanzımanlar genelde şoförün debriyaj ve vites seçme aşamalarını kontrol ederek otomatik araç tarzında kullanım şekli oluşturur. ASM, ayrıca manuel ancak debriyajsız olarak da kullanım seçeneği sunmaktadır. Aracınızın performans özelliklerini neredeyse manuel araba kullanıyormuşçasına değiştiren bu manuel seçenek sayesinde asm şanzıman daha performanslı veya sizin tarzınızda kullanma özelliği..
Devami
Honda I-Shıft Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
I-Shıft Şanzıman Nedir? Honda markasının geliştirdiği yarı otomatik şanzıman türüdür. Bu tip şanzımanlar genelde şoförün debriyaj ve vites seçme aşamalarını kontrol ederek otomatik araç tarzında kullanım şekli oluşturur. I-Shıft, ayrıca manuel ancak debriyajsız olarak da kullanım seçeneği sunmaktadır. Aracınızın performans özelliklerini neredeyse manuel araba kullanıyormuşçasına değiştiren bu manuel seçenek sayesinde i-shıft şanzıman daha performanslı veya sizin tarzınızda kull..
Devami
Fiat Dualogic Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
Dualogic Şanzıman Nedir? Fiat markasının geliştirdiği bir triptonik vites türüdür. Bu nedenle dualogic şanzıman yapısı daha çok Fiat marka araçlarda görülür. Dualogic, bir çeşit yarı otomatik şanzıman olarak da tanımlanabilir. Bu yapıda, araç hem manuel hem de otomatik modda kullanılabilir. Vites gövdesi üzerinde A= otomatik ve M= Manuel seçenekleri vardır. Dualogic şanzıman arızaları nelerdir? -Viteslere geçme sorunu -Araba start Almama sorunu -Herhangi bir viteste takılı ka..
Devami