Destek

Destek

Tüm araçlar için beyin tamiri
Aracınıza kontağı taktığınız andan itibaren motor beyni aracın tüm fonksiyonlarını kontrol etmeye ve yönlendirmeye başlar. Bu andan itibaren gerçekleştirilen tüm işlemler beyin tarafından komutlandırılır ve yönlendirilir.    Beyin birçok nedenden dolayı arıza yapabilir. Bu arızanın giderilmesi için değiştirilmesi yüksek meblaların ödenmesine neden olacaktır. Bu durumda Beyin tamiri gerçekleştirilerek ekstra masraflardan kurtulmaya ne dersiniz? Bizler Beyin tamiri konusunda profes..
Devami
EGR ve Partükül Sorununu Ortadan Kaldıralım
            Teknoloji her alanda karşımıza çıkıyor. Otomotiv sektörü ilk olarak araçların çalışması prensibine göre üretimlerine başladı. Ardından daha yüksek hızlara ulaşması için motor ve şanzıman üzerinde birçok değişiklik yapıldı. Günümüzdeki otomotiv anlayışı ise bunlardan oldukça farklıdır. Günümüzde verimli motorlar üretilerek araçların minimum yakıt sarfiyatı ile maksimum menzile ulaşması hedefleniyor.         ..
Devami
Yarı Otomatik Şanzıman Sorunları - Uyarı ve Önlemler
Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da baş göstermesi muhtemeldir.  BİLGİLENDİRME Öncelikle yarı otomatik şanzıman nedir? Yarı otomatik, tek kavramalı ..
Devami
Clio IV - 1.5 EDC Şanzıman Arızası Tamiri
Clio IV EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Clio'da sunduğu EDC şanzıman ola..
Devami
Camaro Beyin ve Elektronik Arızaları Tamiri
Türkiye'de Chevrolet Camaro ya elektronik ve teknik olarak destek veren sayılı firmalara arasında profesyonel anlamda hizmet vermekteyiz. Yazılım ve uygulama açısından Chevrolet Camaro için tüm donanıma sahip olan ecu-garage hem arıza tespiti ve tamiri konusunda hem de chip tuning konusunda Camaro'da da kendini kanıtlamıştır. Yaptığımız işler neticesinde Camaro ile alakalı arızaların tamamının ar-ge'sini tamamlayarak Camaro üzerindeki tüm problemlerin giderilmesi hususunda uzmanlık derecesinde t..
Devami
Megane III EDC Şanzıman Hataları
Megane III EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Megane III'de sunduğu EDC şanzıman..
Devami
Fluence EDC Şanzıman Hataları
Fluence EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Fluence'de sunduğu EDC şanzıman olara..
Devami
Opel Easytronic Yarı Otomatik Şanzıman Beyni Tamiri
Easytronic şanzıman nedir? Easytronic,tek kavramalı bir vites kutusudur.Özünde manuel olan bu şanzıman, Otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olarakta geçer. Sistemde tüm manuel şanzımanda olan parçalar bulunur. (Debriyaj gibi.) Sadece debriyaj, bir beyin tarafından yönetilir.Yani manuel şanzımanda olduğu gibi baskı balata easytronic'te vardır ve vites geçişleri bir beyin tarafından kontrol edilir. Baskı balata olduğu için zamanı geldiğinde baskı balata değiştirme masrafınızda bulunur. Sür..
Devami
Ford ASM Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
ASM Şanzıman Nedir? FORD markasının geliştirdiği yarı otomatik şanzıman türüdür. Bu tip şanzımanlar genelde şoförün debriyaj ve vites seçme aşamalarını kontrol ederek otomatik araç tarzında kullanım şekli oluşturur. ASM, ayrıca manuel ancak debriyajsız olarak da kullanım seçeneği sunmaktadır. Aracınızın performans özelliklerini neredeyse manuel araba kullanıyormuşçasına değiştiren bu manuel seçenek sayesinde asm şanzıman daha performanslı veya sizin tarzınızda kullanma özelliği..
Devami
Honda I-Shıft Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
I-Shıft Şanzıman Nedir? Honda markasının geliştirdiği yarı otomatik şanzıman türüdür. Bu tip şanzımanlar genelde şoförün debriyaj ve vites seçme aşamalarını kontrol ederek otomatik araç tarzında kullanım şekli oluşturur. I-Shıft, ayrıca manuel ancak debriyajsız olarak da kullanım seçeneği sunmaktadır. Aracınızın performans özelliklerini neredeyse manuel araba kullanıyormuşçasına değiştiren bu manuel seçenek sayesinde i-shıft şanzıman daha performanslı veya sizin tarzınızda kull..
Devami
Fiat Dualogic Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
Dualogic Şanzıman Nedir? Fiat markasının geliştirdiği bir triptonik vites türüdür. Bu nedenle dualogic şanzıman yapısı daha çok Fiat marka araçlarda görülür. Dualogic, bir çeşit yarı otomatik şanzıman olarak da tanımlanabilir. Bu yapıda, araç hem manuel hem de otomatik modda kullanılabilir. Vites gövdesi üzerinde A= otomatik ve M= Manuel seçenekleri vardır. Dualogic şanzıman arızaları nelerdir? -Viteslere geçme sorunu -Araba start Almama sorunu -Herhangi bir viteste takılı ka..
Devami
Opel Corsa Direksiyon Beyni Arızası ve Tamiri
OPEL Corsa direksiyon beyni arızaları ve tamiri - GM 24463941 Aracımda EPS uyarı lambası yanıyor ve direksiyon çok sertleşti, sorusuna cevaplar aramaya çalışacağız, Eps opel corsa direksiyon sertleşme sorunu, kronik arızalardan sayılabilir. Opel araçlarda bazı sebeplerden dolayı direksiyonun aracı park edemeyecek kadar ağır hale gelmesi ve EPS uyarı lambasının yanıyor olması direksiyon beyninin veya kolon üzerindeki herhangi bir elemanın artık işlevini düzgün olarak yerine getire..
Devami
EGR İptali Nedir?
EGR İptali Nedir? - 18/12/2017
EGR Nedir EGR (Egzoz Gazı Resirkülasyonu) Sistemi: İçten yanmalı motorlardan atmosferi kirleten temel üç kirletici CO, HC, NOx lerdir. Bu kirletici oranlan H/Y oranıyla doğrudan orantılıdır. Bunun içindir ki H/Y oranını değiştirerek CO ve HC oranlan kontrol altına alınmaktadır. Fakat yanma sonu sıcaklığının artması sonucu NOx oranında artış diğer kirleticilerle ters orantılı olduğundan büyük sorunlar ortaya çıkmıştır. Motorlarda NOx (nitrojen oksit) emisyonlarını kontrol edebilmek için iki y..
Devami
Ecu-Ecm Beyin Tamiri
Otomotiv sektörü, her geçen gün gelişen teknolojiye paralel olarak son 15 yıldır yeni nesil araçlara elektronik parçalar ve bu parçaları kontrol edecek modüller ile beyinler entegre etmeye başlamıştır. Genel olarak bir araçta; okuyucular, sensörler, roleli kontrol mekanizmaları gibi bir çok elektronik parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar ve sensörler olumsuz hava koşullarından ve bir çok dış etkenlerden etkilenerek, kontrol modüllerine ve beyinlere arıza yaptırmaktadırlar. Dış etkenlerden ve bili..
Devami
Chip Tuning Nedir?
Chip Tuning Nedir? - 18/12/2017
Chiptuning; Motoru bir beyin tarafından yani Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) tarafından yönetilen tüm araçlar için geçerli olan , beygir ve tork artırım sistemine denir. Bu sistem; Beyni olan otomobil , kamyon , kamyonet , otobüs , traktör , iş makinası , motosiklet ve marinelere uygulanabilir. “Araç firmalarının Motor çeşidi üretmek için yaptıkları, müşterilerine fahiş fiyatlarla sundukları ve dünya piyasasında chip tuning olarak geçen araç satış politikasının adıdır.” ​Chip Tuning Aracı..
Devami