Destek

Destek

Opel F Arızası ve Tamiri
Opel Astra H 1.6 şanzıman beyni arızası, kronik eastronic şanzıman beyni arızalarındandır. Gösterge ekranın F yazısı çıkar ve bunun tanımlaması F arızası. F arızasının oluşturduğu sorun marş basmama sorunu olarak bilinir. Kronik olarak aracın vitese takılı kalması ve viteste olduğundan dolayı beynin marş motoruna sinyal göndermemesinden kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü mümkün olup öncelikli olarak tamir yoluna gidilerek ekonomik ve kalıcı çözüm sağlanması hedeflenmektedir. Eğer parç..
Devami
Opel Astra H 1.6 Easytronic Şanzıman Beyin tamiri
Opel Astra H 1.6 şanzıman beyni arızası, kronik eastronic şanzıman beyni arızalarındandır. Gösterge ekranın F yazısı çıkar ve bunun tanımlaması F arızası olarak geçer. F arızasının oluşturduğu sorun marş basmama sorunu olarak bilinir. Kronik olarak aracın vitese takılı kalması ve viteste olduğundan dolayı beynin marş motoruna sinyal göndermemesinden kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü mümkün olup öncelikli olarak tamir yoluna gidilerek ekonomik ve kalıcı çözüm sağlanması hedeflenmektedir. E..
Devami
Opel Direksiyon Kolonu Tamiri
Opel direksiyon kolonu tamirinde öncelikle elektrikli direksiyon kontrol modülü ve kolon komple özel test cihazlarımıza bağlanarak arızanın kaynaklandığı sorun tespit edilir. Tespit edilen arızanın muhteviyatına göre EPS kolonu araçtan sökülerek çalışma tezgahımıza alınır. Sadece EPS kolon tamiri için özel olarak temin ettiğimiz yazılım ve özel ekipman ile arızalı olan EPS Kolonu'nun onarımı yapılır.  Türkiye'de sadece Opel Elektronik'te mevcut olan EPS TEST SİMİLATÖRÜ'müz saye..
Devami
Opel Insignia ABS Beyin Tamiri
Aracınızın ABS beyni arızalarında öncelikle tamir edilme yoluna gidilmesi ekonomik açıdan daha az maliyetli olacağından tercih edilmektedir. Ancak en çok aklımıza takılan sorulardan birisi "TAMİR EDİLEN BEYİN SAĞLIKLI ÇALIŞIR MI?" ikinci soru ise "TAMİR EDİLEN BEYİN KISA SÜRE SONRA TEKRAR BOZULURMU?". İşte bu sorularınıza en kesin cevabı firmamız GARANTİLİ HİZMET seçeneği ile yanıt vermektedir.  İkinci aşamada tamir edilemeyecek derecede hasar gören ABS Beyni çıkma..
Devami
Opel Mokka ABS Beyin Tamiri
Aracınızın ABS beyni arızalarında öncelikle tamir edilme yoluna gidilmesi ekonomik açıdan daha az maliyetli olacağından tercih edilmektedir. Ancak en çok aklımıza takılan sorulardan birisi "TAMİR EDİLEN BEYİN SAĞLIKLI ÇALIŞIR MI?" ikinci soru ise "TAMİR EDİLEN BEYİN KISA SÜRE SONRA TEKRAR BOZULURMU?". İşte bu sorularınıza en kesin cevabı firmamız GARANTİLİ HİZMET seçeneği ile yanıt vermektedir.  İkinci aşamada tamir edilemeyecek derecede hasar gören ABS Beyni çıkma..
Devami
Opel Corsa D Cim Arızası
Opel bilindiği gibi dreksiyon sargısı, korna kontrol ünitesi, sinyalizasyon kontrol ünitesi gibi dreksiyon altında bulunan kontrol cihazlarını CIM adı verdiği modülün içerisinde toplamıştır. Modülün çıkardığı arızalardan en belirgin olarak korna çalmama sorunu ile karşılaşmaktayız.  Bu gibi durumlarda opel korna çalmama sorununu kornalarda veya elektrik tesisatında aramak gereksizdir. Opelin belirli modellerinde karşılaştığımız bu sorun için sizi servisimize bekleriz Opel Cim Arızası ..
Devami
Tüm araçlar için beyin tamiri
Aracınıza kontağı taktığınız andan itibaren motor beyni aracın tüm fonksiyonlarını kontrol etmeye ve yönlendirmeye başlar. Bu andan itibaren gerçekleştirilen tüm işlemler beyin tarafından komutlandırılır ve yönlendirilir.    Beyin birçok nedenden dolayı arıza yapabilir. Bu arızanın giderilmesi için değiştirilmesi yüksek meblaların ödenmesine neden olacaktır. Bu durumda Beyin tamiri gerçekleştirilerek ekstra masraflardan kurtulmaya ne dersiniz? Bizler Beyin tamiri konusunda profes..
Devami
EGR ve Partükül Sorununu Ortadan Kaldıralım
            Teknoloji her alanda karşımıza çıkıyor. Otomotiv sektörü ilk olarak araçların çalışması prensibine göre üretimlerine başladı. Ardından daha yüksek hızlara ulaşması için motor ve şanzıman üzerinde birçok değişiklik yapıldı. Günümüzdeki otomotiv anlayışı ise bunlardan oldukça farklıdır. Günümüzde verimli motorlar üretilerek araçların minimum yakıt sarfiyatı ile maksimum menzile ulaşması hedefleniyor.         ..
Devami
Yarı Otomatik Şanzıman Sorunları - Uyarı ve Önlemler
Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da baş göstermesi muhtemeldir.  BİLGİLENDİRME Öncelikle yarı otomatik şanzıman nedir? Yarı otomatik, tek kavramalı ..
Devami
Clio IV - 1.5 EDC Şanzıman Arızası Tamiri
Clio IV EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Clio'da sunduğu EDC şanzıman ola..
Devami
Camaro Beyin ve Elektronik Arızaları Tamiri
Türkiye'de Chevrolet Camaro ya elektronik ve teknik olarak destek veren sayılı firmalara arasında profesyonel anlamda hizmet vermekteyiz. Yazılım ve uygulama açısından Chevrolet Camaro için tüm donanıma sahip olan ecu-garage hem arıza tespiti ve tamiri konusunda hem de chip tuning konusunda Camaro'da da kendini kanıtlamıştır. Yaptığımız işler neticesinde Camaro ile alakalı arızaların tamamının ar-ge'sini tamamlayarak Camaro üzerindeki tüm problemlerin giderilmesi hususunda uzmanlık derecesinde t..
Devami
Megane III EDC Şanzıman Hataları
Megane III EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Megane III'de sunduğu EDC şanzıman..
Devami
Fluence EDC Şanzıman Hataları
Fluence EDC Şanzıman Hataları Nelerdir? Hemen hemen bütün marka araçların otomatik şanzımana alternatif olarak geliştirerek farklı isimler altında modellerine uyarladığı yarı otomatik olarak da bilinen şanzıman tipinin çeşitli kronik ve kronik olmayan arızaları mevcuttur. Özellikle mühendislik farklılıkları sebebi ile her markada farklı kronik arızalar ve hatalar ortaya çıkabilmekle birlikte aynı sorunların da başgöstermesi muhtemeldir. Renault markasının Fluence'de sunduğu EDC şanzıman olara..
Devami
Opel Easytronic Yarı Otomatik Şanzıman Beyni Tamiri
Easytronic şanzıman nedir? Easytronic,tek kavramalı bir vites kutusudur.Özünde manuel olan bu şanzıman, Otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olarakta geçer. Sistemde tüm manuel şanzımanda olan parçalar bulunur. (Debriyaj gibi.) Sadece debriyaj, bir beyin tarafından yönetilir.Yani manuel şanzımanda olduğu gibi baskı balata easytronic'te vardır ve vites geçişleri bir beyin tarafından kontrol edilir. Baskı balata olduğu için zamanı geldiğinde baskı balata değiştirme masrafınızda bulunur. Sür..
Devami
Ford ASM Yarı Otomatik Şanzıman Beyin Tamiri
ASM Şanzıman Nedir? FORD markasının geliştirdiği yarı otomatik şanzıman türüdür. Bu tip şanzımanlar genelde şoförün debriyaj ve vites seçme aşamalarını kontrol ederek otomatik araç tarzında kullanım şekli oluşturur. ASM, ayrıca manuel ancak debriyajsız olarak da kullanım seçeneği sunmaktadır. Aracınızın performans özelliklerini neredeyse manuel araba kullanıyormuşçasına değiştiren bu manuel seçenek sayesinde asm şanzıman daha performanslı veya sizin tarzınızda kullanma özelliği..
Devami